Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Хочете випити з криниці, над якою Ісус говорив із самарянкою? Це можливо!
16:41 Понеділок 0 2 076
9-10-2017, 16:41

Хочете випити з криниці, над якою Ісус говорив із самарянкою? Це можливо!

Сьогодні ми також можемо посидіти біля кам'яної криниці Якова, знаної з євангельської історії про Ісуса й самарянку.
Православний чернець, який там зараз мешкає, дістає з криниці таку саму свіжу воду, що й та, яка колись заспокоїла спрагу Ісуса. Ліхтар, розташований поблизу, дозволяє помилуватися глибиною криниці, яка сягає тридцяти метрів (це відповідає чотирнадцятьом ліктям, про які йдеться в Євангелії від Йоана).

Криниця Якова

Криниця Якова розташована поблизу Сихема, у склепі православного храму в Наблусі, в центрі Самарії. Згадок про неї в Біблії є чимало – ще від історії Якова, який після повернення з Месопотамії придбав землю та збудував криницю, щоб напоїти сім'ю й отару (пор. Бут 33, 19-20). Потім він подарував це поле своєму синові Йосипові, якого там і поховали після виходу з Єгипту.

Саме до цього колодязя  прийшов Ісус, коли захотів відпочити в дорозі до Юдеї, а Його учні поїхали в сусіднє місто в пошуках їжі. Добре відомий діалог між Ісусом і самарянкою, яка прийшла до криниці опівдні, щоб набрати води (пор. Йн 4, 5-42). Тоді  пролунали такі слова: «Була б ти відала про дар Божий, і – хто той, що каже тобі напитися, - то попросила б сама в нього, а він дав би тобі води живої».

Сихемська криниця – місце культу

Тож пов'язана з патріархом Яковом криниця в Сихемі, яка була священна для єврейського народу, стала знаковою і для християн, які бачать тут знак присутності Христа й місце одкровення про живу воду. Навіть ранньохристиянські джерела говорять про вшанування цього місця.

Ще в епоху перед Костянтином там поставили храм на хрестовидному фундаменті, в часи хрестових походів перетворений на тринефовий. Згодом, щоправда, святиня занепала, і лише 1860 року греко-католики, які викупили її, відновили стародавній склеп. Роботи з будівництва нинішнього храму біля Сихема розпочалися під час Першої світової війни й були завершені в наступні роки.

На стінах будівлі досі залишилися сліди стародавнього минулого – їх можна помітити, наприклад, на колонах, де збереглися оригінальні римські знаки. У храмі також є коштовні ікони, на яких зображено зустріч Ісуса з самарянкою та лики святих.Джерело: Aleteia

По темі:
Храм Сліз Господніх на Оливній горі
Біблійний зоопарк в Єрусалимі

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.