Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 20 вересня, середа
19:15 Вівторок 0 1 254
19-09-2017, 19:15

Літургійні читання на 20 вересня, середа

(зел) Вівторок XXIV звичайного тижня

Ми християнипокликані Богомщоб любити Господа і людейЦе є наше головне завданняПроте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзмзаздрістьЛюбимо осуджувати іншихкритикуватирадіти з чу­жого нещастяАле це погано свідчить про настому що ми бачимо в інших тещо хочемо бачитивиправдовуючи свої недолікиСтараймося дивитись на наших ближніх очима любові.


Свв. АНДРІЯ КІМ ТЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНГ ГАЗАНГА і сподвижників, мучеників (черв) Обов'язковий спомин

На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший ко­рейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.

АНТИФОН НА ВХІД

Кров святих мучеників заради Христа на землю була пролита, * тому осягнули вони вічну нагороду в небі.


КОЛЕКТА

Боже, Ти благоволив, щоб примножувалося число Твоїх дітей по всьому світі та щоб кров святих мучеників Андрія і сподвижників стала щед-рим засівом християнства; f вчини, щоб ми раділи їхнім заступництвом * та могли наслідувати їхній приклад. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, f котрий з Тобою живе і царює в єдності Свя-того Духа, * Бог, на віки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 1 Тим З, 14-16

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до Тимотея

Улюблений! Пишу тобі це, сподіваючись, що незабаром прийду до тебе, а коли забарюся, то щоб ти знав, як належить поводити­ся в Божому домі, яким є Церква живого Бога, стовп і підвалина істини. Безперечно, що таємниця благочестя велика: Той, хто з'явився в тілі, оправдався в Духові, показався ангелам, був про­повідуваний між народами, в Нього повірили у світі, Він вознісся в славі. Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ  Пс 111,1-2.3-4.5-6

Діла Господні - славні і величні.


Я буду Господа прославляти всім серцем *

у раді праведних і в громаді.

Великі діла Господні, *

їх прагнуть усі, які їх люблять.


Його діяння - краса і велич, *

а праведність Його перебуває навіки.

Незабутніми зробив Він свої діла дивовижні, - * 

Господь милосердний і щедрий.


Він дає поживу тим, які Його бояться, *

повік пам'ятатиме про завіт свій.

Силу своїх діянь Він звістив своєму люду, *

щоби дати їм спадщину народів.


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ ПорЙн 6, 636. 686

Алілуя, алілуя, алілуя.

Слова Твої, Господи, є життям і духом;

Ти слова життя вічного маєш.


ЄВАНГЕЛІЄ  Лк 7,31-35

Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Господь сказав: «Тож з ким порівняю людей цього роду? До кого вони подібні? Подібні вони до дітей, які сидять на майданах і гукають одне одному, кажучи: "Ми вам грали, а ви не танцювали; ми голосили, а ви не плакали!" Прийшов Йоан Хрес­титель, який не їсть хліба і не п'є вина, а ви кажете: "Він біса має!" Прийшов Син Людський, який їсть і п'є, а ви кажете: "Цей чоловік ненажера і п'яниця, приятель митників і грішників!" Тож виправдалася мудрість усіма своїми дітьми». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Споминаючи мучеників Андрія Кім Тегона, першого корейського свя­щеника, і 102 його сподвижників, які віддали своє життя за віру, за їхнім заступництвом молімося до Господа за Церкву по всьому світі:


- Молімося за святу Церкву, щоб вона могла вільно проповіду­вати Євангеліє у всіх країнах світу.

- Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир і усунули голод та бідність з лиця землі.

- Молімося за Католицьку Церкву в Азії, в тому числі й за Цер­кву в Північній Кореї, яка сьогодні терпить переслідування, щоб вона витривала у вірності Господу.

- Молімося за катехістів, щоб вони сумлінно і з радістю вико­нували своє служіння.

- Молімося за наших померлих братів і сестер, а особливо за наших родичів і близьких, які страждали за віру, щоб добрий Го­сподь винагородив їхню стійкість і обдарував вічним життям.

- Молімося за нас самих, щоб ми за будь-яких обставин життя мужньо сповідували віру в Господа.

Господи, Тобі було угодно, щоб кров мучеників оросила ниву Твоєї Цер­кви; вчини, щоб їхня жертва принесла щедрі плоди зростання духовності віруючих третього тисячоліття. Через Христа, Господа нашого.


МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, поглянь на дари Твого люду f і вчини за заступництвом святих мучеників, * щоб ми самі стали благою Тобі жертвою ради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.


АНТИФОНА НА ПРИЧАСТЯ

Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, * того і Я визнаю перед Моїм Отцем Небесним, - го­ворить Господь. (Пор. Mm 10, 32)


МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені їжею мужніх, віддаю­чи шану святим мученикам, смиренно благаємо Тебе, Боже, f щоб ми, вірно перебуваючи з Христом, * спричинялися в Церкві до спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.


Джерело: Oremus
IMPRIMATUR: Архієпископ Мечислав Мокшицький, Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, № 18/2015 від 31 березня 2015 р.
Літургійна Комісія Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, Київ 2017 Text ad experimentum
Коментарі на будні дні, неділі й свята: о. Міхал Бранкевич, о. Фіделіс Волністов OFM, о. Роман Лаба OSPPE

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.