Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Шотландію присвятили Непорочному Серцю Марії
15:26 Вівторок 0 1 339
12-09-2017, 15:26

Шотландію присвятили Непорочному Серцю Марії

Минулої неділі у храмі Матері Божої Лурдської в Карфіні, дієцезія Матервелл, відбулася церемонія присвяти Шотландії Непорочному Серцю Марії, пише «National Catholic Register».

На церемонії були присутні католицькі єпископи Шотландії, духовенство й віряни з усієї країни. Єпископ Пейслі Джон Кінна у промові, зверненій до вірних, сказав: «Єпископи Шотландії – наступники апостолів на цій землі. Зібрані в колегії помісних єпископів у єдності з апостолом Петром і наділені духовною владою над Шотландією, вони закликають сподіватися на заступництво та клопотання Серця Матері нашої Марії; перебуваючи в упевненості, що Вона незмінно приходитиме до нас на допомогу і ввірятиме нас опіці Свого улюбленого Сина».

Ініціатива присвяти належала шотландським католикам-мирянам, які закидали місцевих єпископів листами з проханнями. Церемонії передував сорокаденний період молитовної підготовки.

Присвята країни Серцю Марії стала не тільки подією для невеликої католицької громади (нагадаємо, що після Реформації в Шотландії майже повсюдно утвердився і залишається панівним кальвінізм і пресвітеріанський устрій Церкви), а й політично значущим фактом. Члени Шотландського парламенту надіслали офіційну ноту з привітанням і підтримкою акту посвяти. У ній сказано: «Парламент визнає, що католицькі єпископи Шотландії присвятили країну Непорочного Серцю Марії 3 вересня 2017 року, й розуміє, що єпископи молитимуться за Шотландію в санктуарії Діви Марії при гроті в Карфіні поблизу Матервелла, просячи, щоб Шотландію оживило оновлене бажання пошуку Істини. Парламент визнає, що водночас вони молитимуться й за парламентаріїв і членів уряду, щоб ті брали участь у побудові справжньої цивілізації любові й намагалися створити такий простір, де життя кожної людини буде цінне, де про бідних, самотніх і знедолених не забуватимуть, де кожен зможе вільно сповідувати свою віру».

«Грот в Карфіні» – знакове для Шотландії місце. Присвячений Лурдським об'явленням санктуарій звели в 1920-х роках, коли країна страждала від економічної кризи, голоду й безробіття. Храм був побудований за ініціативою місцевого священика руками безробітних, які просили допомоги Пресвятої Діви, і скоро став місцем паломництва. Присвята Шотландії Серцю Марії стала прямою відповіддю на заклик, звернений Богородицею до людства в Фатімі. Через два роки формальна церемонія такої самої присвяти відбудеться в Англії, яку до Реформації називали «уділом Марії». Англійський католицький єпископат закликав вірних до молитви про належну підготовку до цієї події.

Джерело - Gaudete.ru


По темі:

Близько півтори тисячі британських медиків виступили проти закону, що має дозволити аборти аж до народження

Сучасні католики занадто літеплі, - шотландський єпископ

Католики США підтримують служіння Церкви в Латинській Америці

Новини зі світу 15:01 Неділя 0 90 Єпископи ЄС: аборт не є дбанням про репродуктивне здоров'я З огляду на заплановані в Європейському парламенті дебати щодо постанови про репродуктивне здоров’я, яка передбачає так зване «право на аборт», європейські єпископи нагадують про права ненародженої дитини та про право на свободу сумління.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.