Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві відзначив ювілей
12:52 Середа 0 3 468
6-09-2017, 12:52

Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві відзначив ювілей

4 вересня 2017 року Вищий інститут релігійних наук святого Томи Аквінського в Києві відсвяткував початок нового навчального року, а заразом – чверть століття з дня свого заснування.
Ініціатива отців-домініканців і підтримка тодішнього єпископа Яна Пурвінського в 1992 році дала початок навчальному закладові, який пройшов шлях від коледжу католицької теології до вищого інституту релігійних наук. За двадцять п’ять років діяльності вишу в його аудиторіях лекції з католицької теології прослухали сотні студентів.


Нині Інститут святого Томи у Києві – це один із двох вищих інститутів релігійних наук в Україні. Навчальні плани, які формувалися протягом цих двадцяти п’яти років, забезпечують підготовку студентів за двома напрямками. Перший – це власне релігійні (духовні) науки, бакалаврат і магістеріум; другий – навчально-катехитичний вишкіл парафіяльних працівників у центрі «Дерево життя». Перший напрямок акредитований Конгрегацією католицької освіти й афілійований при Папському університеті святого Томи Аквінського «Angelicum» у Римі. Другий же перебуває під патронатом єпископа Київсько-Житомирської дієцезії. У такий спосіб інститут водночас інтегрований в освітнє середовище Вселенської Церкви й долучається до душпастирської діяльності партикулярної Церкви.
Інститут святого Томи – один із наукових та освітніх католицьких центрів України, тож 25-ліття з дня його заснування стало важливою подією і для академічної спільноти вишу, і для отців-домініканців, і для помісної Церкви. У Святій Месі з нагоди початку навчального року та ювілею взяли участь студенти й викладачі інституту та навчально-катехитичного центру, випускники різних років, брати-домініканці та члени Домініканської родини, які прибули до Києва з різних куточків України та світу, офіційні особи курії Київсько-Житомирської дієцезії, представники католицької преси. Урочисте богослужіння в інститутській каплиці святого Яцека очолив єпископ Віталій Кривицький.


З ним співслужили директор Інституту святого Томи Аквінського отець Войцех Сурувка ОР і директор Вищого інституту релігійних наук у Городку (Кам’янець-Подільска дієцезія) отець Віктор Білоус. Також до Меси долучилися провінціал Польської провінції Ордену Проповідників отець Павел Козацкі ОР, теолог Папського дому отець Войцех Гертих ОР, донедавна помічник генерала Ордену в справах Центральної та Східної Європи отець Войцех Делік ОР, канцлер курії Київсько-Житомирської дієцезії отець Віталій Безшкурий, численні інші представники домініканського та дієцезіального духовенства. Важливо зауважити, що в богослужінні також узяли участь численні члени академічної спільноти та друзі інституту, які належать до Української Греко-Католицької Церкви.Єпископ Віталій Кривицький виголосив проповідь, під час якої привітав академічну спільноту та братів-домініканців зі славною датою й відзначив значну роль інституту у справі духовного вишколу католиків в Україні. Він влучно пов’язав нинішню подію з євангельським читанням дня (Лк 4, 16-30), наголосивши, що студенти мають зауважити в ньому щонайменше одну важливу деталь: замало отримати знання про Слово чи почути Слово – дуже важливо вміти прийняти Його й у жодному разі не відкинути під впливом сумнівів, пошуків та душевних перипетій. На закінчення Меси зібрання проспівало гімн «Te Deum» («Тебе, Бога, хвалимо») на знак подяки Творцеві в цей ювілейний день.
Після Літургії єпископ Віталій Кривицький – канонічний покровитель навчально-катехитичного центру «Дерево життя» – вручив дипломи його випускникам, підготованим для подальшої парафіяльної роботи катехитів і сімейних консультантів. Майже двадцятеро випускників центру вже можуть долучитися до місії Церкви – а в майбутньому, сподіваємося, їх стане значно більше.
У програму вечора входила також традиційна інавгураційна лекція, яку прочитав спеціально запрошений із Рима ректор Папського університету «Angelicum» отець Міхал Палюх ОР. Тема лекції – «Схід і Захід у діалозі: Діонісій Ареопагіт і Тома Аквінський про непізнаваність Бога» – була, як зауважив отець-ректор, обрана спеціально для Інституту релігійних наук у Києві, оскільки ця вища школа територіально перебуває ніби на межі – географічній, культурній, релігійній, зокрема й між східною та західною богословськими традиціями. Тому й пошук спільних рис і точок дотику між ними має бути одним із пріоритетних напрямків наукових студій.Наприкінці урочистої частини отець Войцех Сурувка ОР поділився радісною новиною: з 10 вересня 2017 року Інститут святого Томи розширює свою академічну роботу в Україні заснуванням філії в Харкові. Там відкриють Домініканську школу віри, яка згодом має стати повноцінним церковним навчальним закладом.На завершення урочистостей директор інституту запросив гостей на невеликий, проте затишний і вишуканий прийом. Святкування пройшло в невимушеній і дружній атмосфері – як і належить срібному ювілеєві. Від імені КМЦ також вітаю Інститут релігійних наук із ювілеєм і, за старою католицькою традицією, – plurimos annos! Многая літа!

Роман Желєзний
Фото – c. Алексія Карпусь SCM
Новини з України 10:01 Понеділок 0 111 Таїнство Миропомазання в Мостиськах 14 травня в парафіяльному храмі Різдва Святого Йоанна Хрестителя в Мостиськах 30 молодих сердець прийняли таїнство Миропомазання. З початку навчального року молодь інтенсивно готувалася до прийняття таїнства християнської зрілості під час катехез, які провів отець Іван Ходoнович, вікарій парафії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.