Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відпуст в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Митрополичій Базиліці
15:11 Середа 0 1 246
16-08-2017, 15:11

Відпуст в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Митрополичій Базиліці

Запросити до свого життя Бога через Пресвяту Діву Марію закликав 15 серпня під час св. Меси в Митрополичій Базиліці Єпископ-помічник Едвард Кава, котрий вперше очолив там відпустові урочистості. Співслужив Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек.
Настоятель катедри о. прелат Ян Нікель перед початком Богослужіння привітав присутніх в храмі духовенство з України і з-за кордону, католиків двох обрядів і православних, представників Генерального Консульства РП у Львові на чолі з заступником Генерального консула Катажиною Солєк. Отець Ян Нікель також зазначив, що ця спільна молитва в інтенції всією парафії, за всіх вірних, особливо хворих. Друга інтенція – молитва за Маршалка Підкарпатського воєводства Владислава Ортиля і за його родину. Третя – спільна молитва до Матері Божої. В річницю Варшавської битви і Дня Війська Польського присутні помолилися за тих, хто в серпня 1920 року врятував Європу від більшовицької навали.
У своїй проповіді єпископ Едвард Кава закликав усвідомити важливість відпустової урочистості й щоденної молитви. Пригадавши, що переживаємо нині століття Фатімських об’явлень, закликав зокрема до розарієвої молитви.
«Хоч ми тепер живемо в країні, де дуже багато зелені, однак в духовному вимірі знаходимося в пустелі – сказав єпископ Кава. – Можна навіть так порівняти, що ми вийшли з Єгипту, тобто зі стану Радянського Союзу. Вийшли з тієї неволі, де перебували так довго, стільки поколінь, стільки страждань, проте надалі перебуваємо в пустелі. Ми ще не прийшли до Землі Обітованої. Землі, де по-справжньому довіримося Господу, де будемо жити в єдності з Богом, втішатися любов’ю між людьми, котрі мають єдиного Отця». Єпископ Кава також зауважив, що попри те, що більшість жителів України вважає себе за віруючих людей, а в Західній Україні таким себе вважає все населення, на жаль, це суттєво ще не впливає на якість нашого життя. Часто ця віра обмежується до обрядів, участі в літургії, що безумовно є важливо. «Однак наша віра ще дуже поверхнева, мілка – мовив єпископ Едвард. – Це тому, що насправді наші молитви, слухання Слова Божого не торкаються наших сердець. Ця сьогоднішня урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії запрошує нас відкрити свої серця. Щоби ми почали молитися всім серцем, а не тільки вустами. Щоби ми побачили, що наша щоденна молитва змінює моє серце».
Єпископ Едвард Кава очолив Євхаристійну процесію довкола Митрополичої Базиліки.
Автор : Костянтин Чавага
Джерело - Львівська архідієцезія

По темі:
Великий відпуст в урочистість Успіння Пресвятої Діви Марії у Винниках
Летичів: урочистість Пресвятої Богородиці очолив архієпископ Мечислав Мокшицький
Боярка: Святий Дух приходить і в маленькі парафії
Новини з України 10:01 Понеділок 0 111 Таїнство Миропомазання в Мостиськах 14 травня в парафіяльному храмі Різдва Святого Йоанна Хрестителя в Мостиськах 30 молодих сердець прийняли таїнство Миропомазання. З початку навчального року молодь інтенсивно готувалася до прийняття таїнства християнської зрілості під час катехез, які провів отець Іван Ходoнович, вікарій парафії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.