Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 12 липня, середа
11:38 Середа 0 1 034
12-07-2017, 11:38

Літургійні читання на 12 липня, середа

(зел) Середа XIV звичайного тижня
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Бут 41, 55-57; 42,5-7а. 17-24а
Читання з Книги Буття
Тими днями, як зголодніла вся Єгипетська країна, і люди закричали до фараона за хлібом, то фараон казав до єгиптян: «Ідіть до Йосифа та й чиніть, що він вам скаже!» А голод був по всій Єгипетській землі. Тоді Иосиф відчинив усі засіки і продавав хліб єгиптянам, бо голод
міцнішав у Єгипетськім краю. І кинулися зі всіх земель люди до Єгипту, аби купувати збіжжя у Йосифа, бо голод лютував по всій землі. Між іншими, які приходили, прибули й сини Ізраїля, щоб ку­пити хліба, бо голоднеча була в Ханаан-краю. Краєм же правив Йо-сиф, він продавав збіжжя всім людям у краї. Прийшли також Йоси-фові брати і вклонилися йому лицем до землі. Побачив Йосиф братів своїх та й пізнав їх, але вдавав, що він чужий їм: говорив з ними шо­рстко. І посадив їх усіх на три дні в темницю. На третій день, вивівши їх з в'язниці, каже до них Йосиф: «От що зробіть, - і залишитеся живими, бо ж я боюся Бога. Якщо ви чесні люди, нехай один з вас, братів, зостанеться в'язнем у темниці, а ви йдіть та й везіть вашим родинам хліб, щоб не голодували. Та приведіть до мене вашого най­меншого брата; якщо справдяться ваші слова, тоді ви не помрете». Вони так і зробили. Але заговорили вони один до одного: «Насправді провинилися ми супроти нашого брата, коли бачили, як боліла душа його, коли він благав нас, а ми не послухали; тому й найшло на нас це нещастя». А Рувим відповів їм: «Чи ж я вам не говорив: "Не грішіть, кажу, проти дитини!" Та ви не послухали. Ось тому й вимагається від нас звіту за його кров». Вони ж не знали, що Йосиф розуміє їх, бо промовляв до них через перекладача. А він відвернувся від них і запла­кав. Потім обернувся до них, порозмовляв з ними, а тоді взяв з-поміж них Симеона і на їхніх очах звелів його ув'язнити. Слово Боже.
 
Респонсорійний Псалом   Пс 33,2-3. 10-11. 18-19
Бог - нам надія, Він зішле нам милість.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десятиструнному інструменті Йому вигравайте.
Співайте Йому нову пісню, *
співайте гарно, з радістю гукайте.
 
Господь наміри людей руйнує, *
зупиняє задуми народів.
А задум Господа залишається навіки; *
наміри Його серця - на віки і покоління.
 
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    nop. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!
 
ЄВАНГЕЛІЄ Mт 10, 1-7
Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прикликавши Дванадцятьох своїх учнів, Ісус дав їм вла­ду над нечистими духами, щоб виганяти їх і зціляти всяку хворобу й усяку недугу. Ось імена Дванадцятьох апостолів: перший - Симон, прозваний Петром, і Андрій, його брат; Яків Зеведеїв та Йоан, його брат; Филип і Вартоломей; Тома і митник Матей; Яків Алфеїв і Та-дей; Симон Кананіт і Юда Іскаріотський, який зрадив Його. Цих Дванадцятьох послав Ісус і заповів їм, кажучи: «На дорогу язич­ників не йдіть і до міста самарійського не входьте, а йдіть радше до загиблих овець дому Ізраіля. Ідіть і проповідуйте, кажучи, що на­близилося Царство Небесне». Слово Господнє.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.