Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Упокоївся в Бозі Хоакін Наварро-Вальс, речник святого Йоана Павла ІІ
12:14 Четвер 0 1 203
6-07-2017, 12:14

Упокоївся в Бозі Хоакін Наварро-Вальс, речник святого Йоана Павла ІІ

У середу, 5 липня 2017 року, у віці 80 років, після важкої недуги відійшов до вічності Хоакін Наварро-Вальс, директор Ватиканського прес-центру часів святого Йоана Павла ІІ.
Понад 20 років прослуживши речником Святого Престолу, він був тісно пов’язаний із Папою Йоаном Павлом ІІ, який, покликавши його на цю посаду 1984 року, залишив незатертий слід у комунікаційній системі Апостольської Столиці.
«Хіба можна відмовляти Папі?» – любив повторювати Наварро-Вальс, згадуючи про запрошення, яке отримав від Святого Отця 1984 року. На той час він був уже відомим журналістом іспанської щоденної газети «Abc» і виконував редакційні завдання в зонах конфліктів на Близькому Сході. Ця постанова Йоана Павла ІІ, як чимало його вчинків, була революційна: досі жоден мирянин не очолював Ватиканського прес-центру.
Наварро-Вальс, належний до прелатури «Opus Dei», відразу ввійшов у глибоку симфонію з «Великим Комунікатором», як називали Папу Йоана Павла ІІ. Хто пам’ятає незабутні подорожі святого Понтифіка світом, той відразу згадує постать Хоакіна Наварро-Вальса поряд із ним. З нагоди канонізації святого Йоана Павла ІІ його багаторічний співробітник в інтерв’ю для «Радіо Ватикану» поділився думками про «секрет» комунікаційного успіху Папи:
«Коли люди казали: "Він має рацію", – то не тому, що він мав гарний голос чи чудовий із точки зору спілкування спосіб висловлюватися. Рацію визнають за людиною, яка говорить те, що правдиве. У ньому, як мені здається, прекрасне, добре й істинне проявлялися у такому взаємозв’язку, що ставала добре зрозумілою якість його комунікації з огляду на зміст, який він намагався передавати: а він передавав Бога, робив привабливою чесноту, пропонував те, що могло наповнити життя».
Своїми спогадами про світлої пам’яті Хоакіно Наварро-Вальса поділився отець Федеріко Ломбарді SJ, який став його наступником на чолі Ватиканського прес-центру 2006 року та виконував це служіння до 2016 року. Він розповів, що особисто познайомився з Наварро-Вальсом на початку 1991 року, коли став директором програм на «Радіо Ватикану».
«Відтоді я розпочав регулярно стежити за діяльністю Ватиканського прес-центру як незамінного джерела інформації та брати участь у різних подорожах Йоана Павла ІІ, увійшовши до спільноти папського супроводу», – розповів отець Ломбарді, зазначаючи, що на той час усі знали Наварро-Вальса як яскравого й компетентного «речника» Папи. Хоча цей титул і не був офіційним, але в його випадку – дуже вдалим.
«Немає сумнівів, що протягом усього свого тривалого служіння – протягом понтифікату Йоана Павла ІІ від 1984 року до його смерті в 2005 – він був такий близький до Папи, що його варто сприймати як одну з ключових постатей цього надзвичайного понтифікату не лише з огляду на публічну видимість, а й зважаючи на роль його виступів та порад. Без сумніву, Йоан Павло ІІ дуже довіряв йому й належно враховував його служіння. Зовсім не випадково він був дієвим членом різних делегацій Святого Престолу на особливо резонансних Усесвітніх конференціях ООН, де завдяки досвідові й комунікаційним здібностям справді відігравав першочергові ролі. Він також неодноразово виконував "дипломатичні" завдання, наприклад, під час приготування та проведення історичних подорожей, зокрема візитів кардинала Казаролі до СРСР 1988 року та Йоана Павла ІІ на Кубу».
За словами колишнього директора «Радіо Ватикану», інтелігентність, елегантність і виняткова здатність будувати стосунки, поєднані з відмінним знанням мов і геніальністю в представленні новин та інформаційних повідомлень, зробили Наварро-Вальса «для представників міжнародних засобів інформації ідеальним орієнтиром щодо подій у Ватикані». На думку отця Ломбарді, обрання його на служіння директора Ватиканського прес-центру було вдалим рішенням святого Йоана Павла ІІ.
«Без сумніву, вимір комунікації та публічних стосунків насиченого понтифікату Йоана Павла ІІ неможливо збагнути, не беручи до уваги праці та особи Наварро. Це було служіння Церкві, цінність якого неможливо порахувати», – зазначив отець Ломбарді, додаючи, що вважає його своїм вчителем у тому, як служити в комунікаційному секторі Церкви.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Співчуття Папи Франциска з приводу упокоєння кардинала Майснера
Папа: покійний кардинал Йоан Діас – мудрий і лагідний пастир
Новини з Ватикану 16:02 Понеділок 0 70 Папа: Поділи не заважають нам бути братами Єпископ Риму надіслав коротке вітання учасникам онлайн-зустрічі Італійської Харизматичної Наради, до якої входять католики й п’ятидесятники, що розвивають служіння в духі харизматичного оновлення.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.