Уряд повернувся до адаптивних карантинних обмежень, які можуть послаблюватися чи посилюватися в залежності від рівня епідемічної небезпеки, пов’язаної з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом.
При цьому на всій території України режим надзвичайної ситуації продовжується до 30 квітня 2021 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.Нові вимоги до релігійних та інших масових заходів передбачені змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236, внесеними урядовою постановою від 17 лютого 2021 року № 104.
Відповідно до п. 3 постанови Кабміну з внесеними змінами:
«З 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: …проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі».
При цьому урядова постанова зобов’язує організаторів масових заходів забезпечити дотримання зазначених безпечних умов їх проведення:
«Організатор заходу є відповідальним за нанесення горизонтальної розмітки або інших засобів дистанціонування для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням осіб стоячи».
Зазначені зміни по-іншому формулюють вимогу щодо організації релігійних заходів, оскільки раніше не було норми про допустиму наповненість залів у 50 % місць. Раніше була універсальна вимога щодо забезпечення дотримання дистанції у 1,5 метра між присутніми (з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення).
Отже, можна зробити висновок про деяке послаблення карантинних обмежень для масових заходів в Україні, в тому числі релігійного характеру.
Варто пам’ятати, що як і раніше постанова уряду забороняє на час карантину на всій території України:
- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.
Максим Васін, юрист