Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Паролін про COP26: час співпраці та конкретних дій
15:02 Понеділок 0 138
1-11-2021, 15:02

Кардинал Паролін про COP26: час співпраці та конкретних дій

«Ми маємо всі засоби та ресурси для того, щоб змінити напрямок. Те, чого, здається, ще не вистачає, це чіткої політичної волі», – наголосив Державний Секретар Апостольського Престолу в інтерв’ю для Vatican News напередодні Конференції ООН з питань клімату в Ґлазґо.
Про це пише Vatican News.

У Конференції ООН з питань клімату (COP26) в Ґлазґо, що відбувається від 31 жовтня до 12 листопада 2021 року, бере участь також делегація Апостольського Престолу, яку очолює Державний Секретар кардинал П’єтро Паролін. В інтерв’ю для Vatican News він розповів про очікування ватиканської делегації від цього заходу.

Потреба конкретних дій

Кардинал Паролін підкреслив, що учасники COP26 мають на меті визначити конкретні методи виконання зобов’язань, передбачених Паризькою угодою 2015 року. Він додав, що процес переходу до екологічно сталої моделі розвитку вже розпочався, але основне питання полягає в тому, наскільки він буде швидким. «Святий Престол сподівається, що COP26 дійсно зможе підтвердити центральну роль багатосторонності та конкретних дій, також через так званих недержавних суб’єктів», – підкреслив він, додаючи, що ця конференція дасть змогу «визначити та мотивувати колективну волю та рівень амбіцій окремих держав».

Допомагати найуразливішим країнам

Державний Секретар Апостольського Престолу зазначив, що глобальні явища, такі як пандемія та зміна клімату, дедалі більше вказують на необхідність змінити напрямок, до чого закликав Папа Франциск. Він вказав на важливість того, щоб учасники COP26 не лише дали спільну відповідь на зміни клімату, але й прийняли рішення стосовно допомоги найуразливішим країнам долати наслідки цих змін, що вже стали очевидними в багатьох регіонах.

Є засоби, бракує політичної волі

Кардинал Паролін підкреслив, що Єпископ Риму протиставляє “культурі відходів” “культуру піклування”; саме цей перехід до нового способу мислення, що передбачає усвідомлення взаємозалежності й ділення, допоможе втілити Паризьку угоду. «Ми маємо всі засоби та ресурси для того, щоб змінити напрямок. Те, чого, здається, ще не вистачає, це чіткої політичної волі», – наголосив він, додаючи, що цей процес переміни повинен залучати всіх, аби, як зазначається у «Спільному звернені релігійних лідерів до COP26», не залишити своїм дітям у спадок пустелю.
Інтерв'ю 14:01 П'ятниця 0 346 Отець Віталій Козак OCD: «Хочемо, щоб якнайбільше людей дізналися про Бердичівський санктуарій» На початку травня 2021 року, отець Віталій Козак OCD став настоятелем Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію. У розмові з ним говорили про пріоритети на цій посаді, а також про розвиток санктуарію на найближчі роки.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.