Наступник святого Петра підтримав посланням ініціативу католицьких патріархів посвяти регіон під опіку Святої Родини з Назарету, вказуючи на те, як вона відображає місію та тотожність християн на цих землях.
Про це пише Vatican News.«Посвячення Святій Родині призиває кожного з вас як окремих індивідів і як спільноту наново відкривати своє покликання бути християнами на Близькому Сході, не тільки вимагаючи справедливого визнання ваших прав як природніх громадян цих любих земель, але живучи вашою місією сторожі та свідків первісних апостольських початків», – читаємо у листі, якого Папа Франциск надіслав католицьким патріархам Близького Сходу, які в неділю, 27 червня 2021 року, відзначали День молитви за мир на Сході, посвячуючи свій регіон Святій Родині.
Ініціатива патріархів Близького Сходу
У контексті 130-річчя енцикліки «Rerum Novarum» Папи Лева ХІІІ, комітет «Справедливість і мир» Ради Католицьких Патріархів Близького Сходу запропонував відзначати щороку «День миру в намірі Сходу», відслуживши в цьому намірі Євхаристійне богослужіння. Цього року ініціатива припадає на неділю, 27 червня. Крім того, з нагоди Року святого Йосифа, проголошеного Папою Франциском, було прийнято рішення посвятити Близький Схід Святій Родині. З цією метою ієрархи Святої Землі зібралися на Святу Месу в базиліці Благовіщення у Назареті. При цій нагоді посвячено спеціальну ікону, репродукцію тієї, що височіє над вівтарем у храмі святого Йосифа в Назареті, спорудженому на місці, де згідно з переданням був дім названого Ісусового батька. Ця ікона здійснить паломництво країнами регіону, починаючи з Лівану, та прибуде до Риму в грудні на закриття Року святого Йосифа.
У серці Наступника святого Петра
Дякуючи за запрошення приєднатися до молитовної ініціативи в намірі миру на Близькому Сході, Папа Франциск у листі до патріархів нагадує про те, що від самих початків свого понтифікату він старався бути близьким з їхніми стражданнями, здійснивши прошу до Святої Землі, а згодом відвідавши Єгипет, ОАЕ та Ірак, а також «закликаючи всю Церкву до молитви й конкретної солідарності із Сирією та Ліваном, які переживають випробування війни і соціальної, політичної та економічної нестабільності».
Символ тотожності та місії
За словами Єпископа Риму, Свята Родина Ісуса, Йосифа та Марії, посвятити якій вирішено Близький Схід, влучно представляє тотожність і місію християн цієї землі. Вона, насамперед, «оберігала таїнство втілення Божого Сина, будувалася навколо Ісуса та з огляду на Нього». «Щоби вберегти Слово, Яке стало тілом, Йосиф і Марія пустилися в дорогу, подавшись до Єгипту, приєднуючи до покори народження у Вифлеємі злидні людей, змушених мігрувати. В цей спосіб, однак, вони залишилися вірними своєму покликанню та несвідомо випередили долю виключення та переслідування, якою буде доля Ісуса, коли Він стане дорослим, Який, однак, відслонить у ранок Пасхи відповідь Отця», – написав Папа до католицьких патріархів Близького Сходу.
Бути сіллю своєї землі
«Мир свій залишаю вам», – сказав Ісус ще боязким апостолам, явившись їм у світлиці Тайної Вечері після Свого воскресіння. «І також я, дякуючи за ваше свідчення та вашу витривалість у вірі, заохочую вас жити пророцтвом загальнолюдського братерства», – зазначив Святіший Отець, нагадуючи, що воно було в центрі його візиту до ОАЕ та під час зустрічі в Наджафі в Іраку, як також є темою енцикліки «Fratelli tutti». «Будьте по-справжньому сіллю своєї землі, додавайте смаку суспільному життю, прагнучи зробити внесок у будування спільного добра, згідно з принципами соціальної доктрини Церкви, яку дуже потрібно пізнавати», – закликав Папа християн Близького Сходу.