Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Хто ходить у світлі, той не може не чинити добрі діла
13:05 Неділя 0 570
14-03-2021, 13:05

Папа: Хто ходить у світлі, той не може не чинити добрі діла

Зустрічаючись із вірними у четверту неділю Чотиридесятниці, Єпископ Риму вказав на те, що завдання на піст полягає у тому, аби просвітити своє сумління Божим світлом і відкрити серце для Божої любові. Це приведе до справжньої радості.
Про це повідомляє Vatican News.

Серцем християнської віри є радісне послання про те, що «аж так Бог полюбив світ, що дав свого Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне». Над цим роздумував Папа Франциск, коментуючи перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 14 березня 2021 року, розмову Ісуса з фарисеєм Никодимом, записану в 3-й главі Євангелії від Йоана.

Святіший Отець зауважив, що Никодим, як і кожен член ізраїльського народу, очікував Месію, ототожнюючи його із сильним мужем, який з могутністю судитиме світ. Ісус підважує ці очікування, представляючись під трьома аспектами: Сина людського, піднесеного на хресті, Сина Божого, посланого в світ задля спасіння, та світла, що відділяє тих, які слідують за істиною, від тих, які прямують за брехнею.

Син людський і Син Божий

Представляючи Себе, як Сина людського, Ісус покликається на розповідь про мідяного змія, якого Мойсей з Божого веління підніс у пустелі, коли народ атакували отруйні змії: якщо когось вкусила змія, а він поглянув на того мідяного змія, то одужував. «Подібно, – зазначив Папа, – Ісус був піднесений на хресті, і хто вірує в Нього, оздоровляється від гріха та живе».

Наступним аспектом є те, що Бог-Отець любить людей настільки, що «віддає» Свого Сина. «Завданням Божого дару є вічне життя людей: Бог, у дійсності, посилає Свого Сина у світ не для того, щоб засудити його, але щоб світ міг спастись через Ісуса. Місія Ісуса – це місія спасіння, спасіння для всіх», – сказав Святіший Отець.

Світло й засуд

Третім іменем, яким Ісус визначає Себе, є «світло». Христос сказав: «Світло прийшло у світ, але люди полюбили темряву більше, ніж світло». За словами Папи, прихід Ісуса в світ «ставить перед вибором»: той, хто обирає темряву, «прямує назустріч засудові», хто обирає світло – «отримає судження про спасіння». «Засуд завжди є наслідком вільного вибору кожного з нас: той, хто практикує зло, той шукає темряву, зло завжди ховається; той, хто чинить істину, тобто, практикує добро, виходить на світло, освітлює життєву дорогу. Той, хто ходить у світлі, той наближається до світла і не може не чинити добрі діла», – сказав Наступник святого Петра, зауваживши, що саме це завдання стоїть перед нами під час Чотиридесятниці: прийняти світло до свого сумління, зокрема, через сповідь, аби відкрити своє серце для безмежної Божої любові.

«Таким чином, знайдемо справжню радість і зможемо втішатися прощенням Бога, що відроджує життя», – підсумував Святіший Отець, побажавши: «Нехай же Пресвята Марія допоможе нам не боятися дозволити на те, щоби Ісус “викликав у нас кризу”. Бо це корисна криза, потрібна для нашого оздоровлення, щоби наша радість була повною».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.